Idealna do tarasu altana ogrodowa metalowa to marzenie każdego posiadacza ogródka lub działki. Zapewnią niepowtarzalny klimat w architekturze ogrodowej, miejsce do siedzenia, a w niektórych wersjach kominek.

Altana ogrodowa metalowa to miejsce, w którym można ukryć się przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, takimi jak nadmierne opady deszczu i nasłonecznienie czy wiatr. Altana ogrodowa metalowa są idealne na spotkania z przyjaciółmi i służą jako jadalnie na świeżym powietrzu lub miejsce relaksu i odpoczynku we własnej przestrzeni ogrodowej.

Dlatego w każdym ogrodzie przyda się solidna altana ogrodowa kuta, która upiększy przestrzeń Twojego ogrodu.

Jeśli myślisz o zakupie altana ogrodowa metalowa przeczytaj cały artykuł

altana ogrodowa kuta w ogrodzie rezydencyjny styl
Altana ogrodowa kuta w stylu rezydencyjnym klasycznym. Warto od razu rozważyć meble ogrodowe, choćby krzesła ogrodowe metalowe by mieć cały zestaw w jednym stylu.

Należy pamiętać, że altana ogrodowa metalowa, dobrze wkomponowana w ogród, z pewnością pełni również funkcję estetyczną i przyciągnie wzrok każdego gościa.

Dobrze dobrane wzornictwo altany ogrodowej metalowej tworzy pozytywną atmosferę ogrodu i dopełnia styl, w jakim został zaprojektowany. Jest to więc podstawowe wyposażenie, jeśli chodzi o ogród. Spójrzmy, jakie mamy możliwości, jeśli chodzi o wzornictwo i możliwości altan.

Jaką altanę ogrodową metalową kutą wybrać do ogrodu ?

Przed zakupem altany powinno się rozważyć jaki rozmiar, kształt, wysokość altany będzie odpowiedni do naszej posesji. Pamiętajmy że zbyt duże altany na małych przestrzeniach posesyjnych nie będą wyglądać dobrze. W małych ogródkach przydomowych też za wysokie obiekty typu altana, pergola metalowa, tarasowa metalowa ogrodowa, pawilon nie będą prezentować się w sposób atrakcyjny i z całą pewnością wpłyną nie korzystnie na wizerunek ogrodu.

Metalowe altany ogrodowe powinny być proporcjonalne duże do danego ogrodu, taki zabieg doda uroku oraz stworzy cudowne miejsce do wypoczynku i rekreacji.

Niezbędne będzie zagospodarowanie przestrzeni z uwzględnieniem rozmiaru potencjalnej altany. Altany ogrodowe posiadają zróżnicowane kształty. Można znaleźć zarówno altany kwadratowe, prostokątne, sześciokątne jak i dwunastokrotne konstrukcje.

Modna jest także odchodząca od klasycznej formy altana ogrodowa nowoczesna, która skupia się na kształcie kwadratu lub prostokąta.

ogród z altaną ogrodową kutą z meblami ogrodowymi
Altana ogrodowa nowoczesna to idealny wybór jeżeli chcesz udoskonalić swój przydomowy raj. Solidna konstrukcja altany metalowej zapewni długotrwałe użytkowanie.
altana ogrodowa metalowa w bogatym willowym wzorze z metalowymi kwietnikami
Metalowe altany ogrodowe o wzorze rezydencyjnym, willowym. Altana zaprojektowana wraz z kwietnikami metalowymi na kwiaty. Altana ogrodowa deluxe z ażurowym zadaszeniem.

Dlaczego altana ogrodowa metalowa kuta ?

Do wykonania altana ogrodowa pawilon używamy stali czarnej. Materiał ten nie wymaga prawie żadnej konserwacji i jest bardzo odporny na czynniki atmosferyczne. Jedynym warunkiem jest nałożone warstwy antykorozyjnej, najczęściej używaną techniką jest ocynk ogniowy. Po nałożeniu ocynku nie musimy się martwić przez długie lata nad konserwacją, w przeciwieństwie do altan drewnianych.

Na warstwę ocynku nakładany farby na mokro elektrostatycznie lub farby proszkowe. Przez nałożenie farby możemy mieć metalowe altany ogrodowe w każdym kolorze z ralownika RAL.

Wybierając taki materiał altany, mamy pewność, że są one wyjątkowo mocne oraz trwałe na wiele lat. Konstrukcja metalowych altan ogrodowych, najczęściej wykonanych ze stali kutej.

Altany ogrodowe są bardzo eleganckie i stylowe, nadają dobrego designu w każdym ogrodzie. Wzornictwo ażurowe tworzy wspaniałą niepowtarzalną konstrukcje.

altana ogrodowa metalowa w bogatym willowym wzorze z metalowymi kwietnikami
Altana metalowa na planie koła. Altana ogrodowa biała ażurowa.

Altana ogrodowa zadaszenie może być różne. Najczęstszymi wyborami zadaszenia altany jest zadaszenie z poliwęglanu kanalikowego, blachy , szkła, strzechy, płachta materiału (żagiel) ale również może być wykończenie ażurowe, jak na zdjęciu powyżej.

Warto wzbogacić dodatkowo odpowiednimi nasadzeniami pnączy stworzą wyjątkowe miejsce do odpoczynku w ogrodzie.

altana ogrodowa kuta z meblami ogrodowymi w ogrodzenie
Nowoczesna altana ogrodowa o zadaszeniu z blachy, wzornictwo proste. Nowoczesna altana ogrodowa na planie sześciokątu.

Połączenie altany drewnianej z metalem KLIKNIJ

Omijając altanę innymi elementami wybaczającymi przestrzeń ogrodową jest: pergola, trejaż, konstrukcja pod drzewo (który robi za naturalny parasol), rzeźby ogrodowe i oczywiście meble metalowe.

Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu.

Przeczytaj artykuł Dlaczego tak ważny jest projekt ? KLIKNIJ

Nasza galeria zdjęć znajdziedzie również na :

INSTAGRAM

PINTEREST

FACEBOOK