Home » Kowalstwo Artystyczne » Ogrodzenia kute są najlepsze. Sprawdź dlaczego

Ogrodzenia kute - dlaczego są najlepsze ?

Ogrodzenia kute metalowe

Ogrodzenie, brama, furtka są wizytówką domu. Zapewniają ochronę, bezpieczeństwo i prywatność. Ogrodzenie jest istotną częścią zewnętrznej części domu. To pierwsza rzecz, którą widzisz, kiedy wchodzisz do domu. Musi być atrakcyjna dla wzroku jednak jednocześnie dobrze przemyślana konstrukcyjne oraz jakie powłoki antykorozyjne nałożyć, by była wytrzymała na wszelkie pogody.

Ogrodzenia metalowe są najlepszym wyborem, poprzez wachlarz swoich zalet. Jedną z jej głównych zalet jest elastyczność materiału, możemy zdziałać wzornicze cuda, które będą niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Od nowoczesnych panelowych po wzornictwo klasyczne pałacowe z ogromną ilością detali. Jedynie co może nas zatrzymać to nasza wyobraźnia.

Kolejnym atutem jest święty spokój na lata, mając bramę, ogrodzenie, balustrady stalowe zapominamy na wiele, wiele lat o naprawach czy konserwacji, choćby w przeciwieństwie do drewnianych. Ten święty spokój zapewnia nam dobrej jakości stal, odpowiednio dobrane powłoki antykorozyjne oraz malowanie.  Powłok antykorozyjnych mamy kilka do wyboru, najczęstszym wyborem jest ocynk ogniowy, galwanika i kataforeza.

Dobrej jakości stal czarna węglowa to obrobiony stop żelaza oraz węgla, który poddaje się obróbce cieplnej. Zawartość węgla w stali wynosi maksymalnie 2,11%. Wartość ta jest równoznaczna z graniczną rozpuszczalnością węgla w żelazie. Twardość stali uzależniona jest od zawartości węgla oraz cementytu. Dobrej jakości stal daje nam pewność że przy ocynku nie zmieni nam kształtu i swoich właściwości.

Na czym polega ocynk ogniowy?


bywa się poprzez zanurzenie przygotowanego do tego procesu wyrobu w rozgrzany do temperatury ok. 450-500 stopni cynk. Wynikiem takiej kąpieli jest utworzenie grubej warstwy cynku zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz wyrobu. Oczywiście zanim pojedzie na cynkownie trzeba pamiętać o otworach technologicznych.

Na czym polega ocynk galwaniczny?


(elektrolitycznie) charakteryzują się gładką jednolitą, ale przy tym bardzo cieniutką od 3 do 6 μm* (mikronów) powłoką cynkową

Na czym polega kataforeza?


Elektroforeza polega na nakładaniu powłok malarskich na powierzchniach przewodzących prąd elektryczny. Kataforeza to jeden z procesów mieszczących się w kategorii elektroforezy.

 

Ostatnim etapem jest powłoka lakiernicza najczęściej stosowana jest metoda malowania na mokro elektrostatycznie lub malowanie proszkowe, w oby dwóch używana jest ta sama farba o składzie chemicznym czyli farba poliuretanowa, ale są w inny sposób nakładane i w innych temperaturach.

Malowanie na mokro elektrostatycznie

polega na skierowaniu rozpylonych, naładowanych elektrostatycznie, cząstek farby w kierunku uziemionego elementu. Podczas natrysku drobinki farby płynnej są naładowane ujemnie przez prąd o stałym napięciu i natężeniu.

Malowanie proszkowe

polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek (20-100 μm) farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą np. metalu. Osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym. Następnie pokryte farbą elementy są nagrzewane do temperatury 140-200°C, w rezultacie czego proszek ulega stopieniu i polimeryzacji.

Podsumowując powyższe fakty, ogrodzenia metalowe mają bardzo wiele zalet. Począwszy od niepowtarzalnego designu poprzez wytrzymałość na warunkami atmosferycznymi do bezpieczeństwa posesji.

Zdobądź swoją idealną bramę z nami!

 

Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu.

 

Przeczytaj artykuł Dlaczego tak ważny jest projekt ? KLIKNIJ

Naszą galeria zdjęć znajdziedzie również na :

INSTAGRAM

PINTEREST

FACEBOOK