Projekt ogrodzenia – istotne aspekty

Dom jak i jego otoczenie wraz z ogrodzeniem, małą architekturą, balustradami, wymagają stworzenia odpowiedniego projektu. Najlepiej to zadanie powierzyć specjalistom, którzy przygotują indywidualny projekty ogrodzenia jak i małej architektury ogrodowej. Przemyślana, odpowiadająca na potrzeby inwestora projekt ogrodzenia i koncepcja aranżacji przestrzeni sprawi, że będzie ona nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna.

Projekt ogrodzenia – czytaj cały artykuł

projekt ogrodzenia pałacowego brama dwuskrzydłowa furtki przęsła bogaty styl kute
Indywidualny projekt ogrodzenia klasycznego. Zauważyć można że, stworzenie projektu ogrodzenia to nie taka łatwa sprawa.

Elementy dobrego projektu ogrodzenia

Na dobry projekt ogrodzenia składa się między innymi z dobrania wzornictwa, które interesuje inwestora, dzięki temu nie ma niespodzianek – profesjonalna wizualizacja najlepiej pokazuje jak to będzie wyglądać w rzeczywistości. Dzięki czemu klient może ocenić jak jego dobry projekt będzie wyglądać zanim jeszcze zostanie wykonany i zamontowany. Na produkcję natomiast powinna trafić pełna specyfikacja, dane techniczne (zawiera projekt ogrodzenia: dobór materiału ogrodzenia, specyfikacja powłok antykorozyjnych oraz powłok lakierniczych, wymiarowanie), co powoduje praktycznie zminimalizowanie niespodzianek w trakcie realizacji. Bez rzetelnego, dobrze przygotowanego indywidualnego projektu, możesz otrzymać coś innego niż pierwotnie zostało zamówione. Dlatego też, dla projektanta, kluczowa jest znajomość technik produkcyjnych, dzięki czemu wie on co jest możliwe do wykonania i jaki nakład pracy jest wymagany do wykonania choćby projektu ogrodzenia metalowego. Znając te elementy, projektant wie jak przygotować dobry projekt, aby skrócić czas produkcji, co przekłada się na niższą cenę ogrodzenia dla inwestora.

Przed podjęciem decyzji o samodzielnym projekcie ogrodzenia rozważ powierzenie tego zadania profesjonalistom.

Wbrew pozorom cena za projekt ogrodzenia i innych elementów może nie być wysoka, a gotowa dokumentacja pozwoli Ci zaoszczędzić sporo kłopotów, czasu i pieniędzy.

konstrukcja balkonu z balustradą kutą o klasycznym stylu z motywem roślinnym
Dobry projekt ogrodzenia zawiera m.in. : dobór materiału, wymiarowania, wizualizacje ogrodzenia, adaptacja projektu

Najważniejsze wskazówki praktyczne – dobry projekt ogrodzenia domu

w kontekście projektu ogrodzenia przede wszystkim znaczenie ma :

 • jakość ziemi, nachylenie gruntu oraz zagospodarowanie terenu
 • dobór wzornictwa do stylu domu
 • dobór materiału do projektu ogrodzenia posesji
 • wizualizacja jak wygląda projekt ogrodzenia
 • sprawdzenie czy metalowe elementy ogrodzenia są dostępne
 • Wysokość ogrodzenia, szerokość bramy, szerokość furtki oraz szerokość przęseł
 • dobór wagi ogrodzenia metalowego do słupków
 • Wyznacz najlepsze miejsca na bramę, furtkę, wiatę śmietnikową.
 • dokładne wyznaczenie granic działki
 • w jaki sposób nastąpi montaż ogrodzenia
 • wziąć pod uwagę wszystkie niezbędne podłączenia np. montaż automatu do bramy, domofonu, skrzynki multimedialnej, elektro zaczepu
 • jeżeli wybierasz bramę przesuwną, pamiętaj o wylaniu stopy fundamentowej
 • zaznajomienie się jaka jest cena projektu ogrodzenia oraz jaka jest cena realizacji ogrodzenia
wjazd na działkę z brama dwuskrzydłową nowoczesną kutą
Dobry projekt zawsze jest dopasowany do bryły budynku. Ogrodzenie domu powinny tworzyć zgraną całość, która jest wizytówką posesji.

W Heavy Art dbamy o to, aby nikogo nie zaskakiwała cena realizacji ogrodzenia, więc przy każdym projekcie ogrodzenia podajemy pełne koszty produkcyjne oraz montażowe. Znając cenę realizacji, nie dasz się zaskoczyć ceną ogrodzenia.

Zapewniamy pełen nadzór autorski nad realizacją zamówionego wymarzonego projektu ogrodzenia i realizacji ogrodzenia, czyli to my martwimy się za Ciebie i rozwiązujemy wszystkie problemy, aż do zakończenia montażu.

Reasumując powyższe, jest ważne by mieć fachowego projektanta ogrodzenia i wszystko mieć ustalone zanim wybierzemy się do firmy realizującej nasz projekt. Dzięki temu finalny produkt będzie posiadało piękny design i będzie odznaczał się wysoką jakością, co w długim terminie da również święty spokój. 

Dlatego też serdecznie polecamy zamówienie projektu wraz z realizacją w naszym biurze.

Powierz projekt wymarzonego ogrodzenia nam !

KONTAKT

Nasza galeria zdjęć znajdziedzie również na :

INSTAGRAM

PINTEREST

FACEBOOK

 

Przeczytaj artykuł

Altana ogrodowa metalowa – jak wybrać ?